poster

VYSOKÁ KVALITA JE NEJLEPŠÍ ZPŮSOB MINIMALIZACE ŠPATNÉHO ROZHODOVÁNÍ

Ve společnosti Blåkläder víme, že nejdůležitějším parametrem snižování naší uhlíkové stopy je, aby naše pracovní oděvy byly používány co nejvíce a co nejdéle. Jeden vysoce kvalitní oděv přispívá ke snížení počtu oděvů vyrobených na jednu osobu. Víme také, že vysoká kvalita vždy znamená menší ekologickou stopu, protože minimalizuje potřebu dopravy, surovin nebo jiných zdrojů ve výrobním řetězci. Výběrem správných materiálů pro každý oděv zvyšujeme pravděpodobnost, že oděv vydrží ještě déle. To vytváří udržitelnost a kvalitu na všech úrovních.

Naší prioritou je vyrábět kvalitní oděvy, které svědčí o našich snahách o odolnost a dlouhou životnost. Dosahujeme jich svým vlastním způsobem: zvídavostí a inovacemi. Hlavním cílem společnosti Blåkläder v oblasti udržitelnosti je dlouhodobé používání. Neustále aktualizujeme své poznatky o nejnovějším výzkumu udržitelných materiálů a vláken. Může se jednat o nové směsi vláken nebo zcela nové materiály. Neustále testujeme nové materiály a jejich kombinace, které nabízejí menší ekologickou stopu bez kompromisů v kvalitě. Vybíráme pouze nejudržitelnější látky a komponenty, a to vytváří skutečnou udržitelnost.

Neustále zkoumáme, jak lze recyklované materiály integrovat do našich oděvů, aniž bychom snížili kvalitu. Pokud by však recyklovaný materiál měl negativní dopad na trvanlivost a životnost oděvu, dojde ke ztrátě všech výhod recyklace. To by mohlo dokonce vést ke zvýšené spotřebě a ještě většímu dopadu na životní prostředí, a to je plýtvání zdroji.

Protože naše oděvy obsahují komponenty, které se obtížně recyklují, je namísto toho obzvlášť důležité, abychom vyrobili odolný produkt, který vydrží. Od roku 2018 je společnost Blåkläder zapojena do řady místních a národních projektů, jejichž cílem je najít klíč k udržitelné budoucnosti textilního průmyslu. Materiálové směsi a specifické úpravy jsou testovány, aby se zajistilo, že poskytují požadované ochranné vlastnosti a funkce a že oděvy mají maximální životnost. Tyto směsi vláken a chemická ošetření jsou nezbytné pro funkčnost oděvu jako pracovního oděvu nebo jako ochranného vybavení, ale zároveň omezují možnosti tradiční recyklace. Namísto toho bývá často výhodnější oděv po skončení životnosti spálit a rekuperovat energii, protože spalování je alternativou nejméně škodlivou pro životní prostředí.

Aby bylo možné stanovit nejudržitelnější řešení, je nutné nalézt rovnováhu mezi funkčností, ochranou, odolností a dopady na životní prostředí. Nízká kvalita je nákladná!

TELEFONNÍ ČÍSLO:
+725 853 121

Blåkläder s.r.o.

Obchodní 106

25101 Čestlice

NÁVŠTĚVNÍ HODINY

Pondělí – Pátek 08:00 -17:00

Sobota – Neděle Zavřeno

Návštěvní adresa

Obchodní 106

25101 Čestlice

© 2023 BLÅKLÄDER AB. Všechna práva vyhrazena.